→
Uczestnicy szkolenia otrzymują materiały szkoleniowe w formie kompendium wiedzy wraz z wzorami,
przykładami obliczeniowymi oraz wskazówkami do wykorzystania w praktyce.
Tematy i zakres szkoleń:
- Polowe i laboratoryjne badania gruntów (w tym praktyczne ćwiczenia na przygotowanych próbkach gruntów),
- Rozpoznawanie i badanie gruntów w trakcie budowy.
- Rozpoznawanie gruntów na potrzeby inwestycji. Zakresy i sposoby . Obowiązujące akty prawne (szkolenie dwudniowe). Zobacz szczegółowy zakres szkolenia >>
- Zakres badań podłoża. Wykonywanie robót geotechnicznych i geologicznych w świetle wymagań przepisów.
- Badanie podłoża gruntowego sondą statyczną w aspekcie norm PN-EN ISO i Eurokodu 7.
- Zakres badań i dokumentacji dla obiektów budowlanych w świetle wymagań określonych w Rozp. MTBiGM i Eurokodzie 7.
- Eurokod 7 – wybrane zagadnienia.
- Dokumentacja geotechniczna i geologiczno-inżynierska w procesie inwestycyjnym. Aktualne wymagania prawne. Zmiany i komentarze.
- Nowelizacje przepisów prawa w zakresie dokumentowania rozpoznania podłoża i opracowywania projektów budowlanych - etapy. Konieczność obliczania nośności podłoża i stateczności skarp.
- Etapy i zakresy rozpoznawania podłoży jako podstawa wszelkich prac projektowych.
- Odpowiedzialność uczestników inwestycji w kontekście ostatnio dokonanych zmian w zakresach rozpoznawania podłoży, obliczania nośności i stateczności konstrukcji.
- Prawo geologiczne i górnicze oraz nowe rozporządzenia jako wyznacznik zmian w podejściu do projektowania i wykonawstwa robót.
- Prawo geologiczne i górnicze oraz nowe rozporządzenia jako wyznacznik zmian w podejściu do projektowania i wykonawstwa robót. Uprawnienia. Odpowiedzialność uczestników inwestycji.
- Nowelizacje przepisów prawa w zakresie dokumentowania rozpoznania podłoża i opracowywania projektów budowlanych – etapy. Konieczność obliczania nośności podłoża i stateczności obiektów.
- Dokumentowanie geotechniczne i geologiczno-inżynierskie na terenach górzystych, krasowych i osuwiskowych. Aktualne wymagania prawne.
- Dokumentowanie geotechniczne i geologiczno-inżynierskie na obszarach szkód górniczych i osuwiskowych. Aktualne wymagania prawne.
- Dokumentowanie geotechniczne i geologiczno-inżynierskie na obszarach nadmorskich oraz dolin i delt rzek. Aktualne wymagania prawne.
- Ustalanie geotechnicznych warunków posadowienia. Uwarunkowania prawne.
- Procedury ustalania geotechnicznych warunków posadowienia jako podstawa właściwego projektowania i realizacji inwestycji. Uwarunkowania prawne i konsekwencje złego dokumentowania. Zobacz szczegółowy zakres szkolenia >>
- Dokumentacja geotechniczna i geologiczno-inżynierska w procesie inwestycyjnym z uwzględnieniem potrzeb projektów budowlanych z podaniem charakterystycznych przykładów w poszczególnych specjalnościach ( budynek jednorodzinny, bud. wielorodzinny, elektrownia wiatrowa ok. 100 m wysokości, most jednoprzęsłowy, droga na terenie zalewowym, magazyn w porcie rzecznym).
- Ustalanie geotechnicznych warunków posadowienia obiektów. Dokumentacja geotechniczna i geologiczno-inżynierska w procesie inwestycyjnym.
- Dokumentacja geotechniczna i geologiczno-inżynierska w budownictwie ogólnym i drogowym. Aktualne wymagania prawne, błędy, konsekwencje błędów, w tym awarie.
- Awarie i uszkodzenia konstrukcji nasypów drogowych, skarp i wykopów oraz zboczy naturalnych z wbudowanymi geosyntetykami w aspekcie błędów projektowych i wykonawczych. Zobacz szczegółowy zakres szkolenia >>
- Awarie i uszkodzenia konstrukcji drogowych i mostowych. Analizy podstawowych przyczyn.
- Awarie w budownictwie.
- Projektowanie konstrukcji budowlanych, nasypów, murów oporowych oraz stromych skarp z zastosowaniem geosyntetyków. Zobacz szczegółowy zakres szkolenia >>
- Szerokie stosowanie geosyntetyków w budownictwie oraz prezentacja programów komputerowych do optymalizacji ich doboru.
- Projektowanie konstrukcji budowlanych, nasypów, murów oporowych oraz stromych skarp z zastosowaniem geosyntetyków.
- Kryteria i zasady doboru geosyntetyków w zależności od rodzaju projektowanej konstrukcji.
- Poprawność doboru geosyntetyków w aspekcie rzeczywistych parametrów warstw gruntowych.
- Warunki techniczne wykonania i odbioru warstw uszczelnień z zastosowaniem geomembran w obiektach typu składowiska, wylewiska i zbiorniki.
- Geokomórki w budownictwie ziemnym. Podstawowe obliczenia statyczne.
- Zastosowanie geokomórek do konstrukcji wsporczych i ochrony przeciwerozyjnej skarp. Podstawowe obliczenia statyczne.
- Zasady projektowania warstw uszczelnień z zastosowaniem geomembran w obiektach typu składowiska, wylewiska i zbiorniki. Podstawowe obliczenia statyczne.
- Zasady projektowania szczelnych zbiorników „odparowujących” i retencyjnych (podziemnych) w aspekcie działania sił wyporu.
- Zasady projektowania i wykonywania warstw uszczelnień z zastosowaniem geomembran w obiektach typu składowiska, wylewiska i zbiorniki. Warunki techniczne wykonania i odbioru oraz podstawowe obliczenia statyczne.
- Szczegóły konstrukcyjne wszelkich uszczelnień z geomembran HDPE w aspekcie błędów projektowych i wykonawczych.
- Zastosowanie geosyntetyków w robotach ziemnych szczególnie na gruntach słabych i wysadzinowych. Sposoby obliczeń.
- Zasady stosowania oraz projektowania geosyntetyków.
- Geosyntetyki – 30 lat doświadczeń w budownictwie ziemnym i drogowym. Podstawowe zasady doboru i obliczeń statycznych.
- Geosyntetyki-optymalizacja zasad projektowania i wykonawstwa. Kryteria i zasady doboru geosyntetyków w zależności od rodzaju projektowanej konstrukcji z poprawnością ich doboru w aspekcie rzeczywistych parametrów warstw gruntowych (szkolenie dwudniowe w formie warsztatów).
- Kryteria i zasady doboru geosyntetyków w zależności od rodzaju projektowanej lub wykonywanej konstrukcji z poprawnością ich doboru w aspekcie stwierdzonych rzeczywistych parametrów warstw gruntowych na budowie.
- Geosyntetyki w budownictwie. Zasady doboru i przykłady obliczeń.
- Geosyntetyki – optymalizacja zasad projektowania i wykonawstwa.
- Geosyntetyki - charakterystyka, dobór i założenia projektowe, zasady wbudowywania oraz błędy wykonawcze w budownictwie drogowym.
- Sposoby stabilizacji i ochrony skarp w hydrotechnice. Obliczenia stateczności.
- Geosyntetyki w budownictwie hydrotechnicznym. Zasady obliczeń i szczegółowe kryteria doboru.
- Woda gruntowa - Zjawiska filtracji, przesiąków i sufozji w budownictwie. Skuteczne systemy zabezpieczeń stateczności i odwodnień obiektów.
- Zjawiska filtracji, przesiąków i sufozji w budownictwie. Skuteczne systemy zabezpieczeń stateczności i odwodnienia. Zobacz szczegółowy zakres szkolenia >>
- Odwodnienia wykopów fundamentowych i innych obiektów. Praktyczne przykłady obliczeniowe.
- Roboty ziemne przy realizacji obiektów budowlanych i instalacji podziemnych – zabezpieczanie ścian wykopów i odwadnianie.
- Wykonywanie i zabezpieczanie wykopów pod budynki i instalacje podziemne z odwodnieniem wykopów. ( cz. I). Zobacz szczegółowy zakres szkolenia >>
- Wykonywanie i zabezpieczanie wykopów pod budynki i instalacje podziemne. Wybrane przykłady obliczeniowe. (cz. II).
- Nasypy na gruntach słabonośnych – optymalizacja przekroju poprzecznego oraz określanie stref naprężeń w podłożu.
- Drenaż pionowy jako sposób na przyspieszoną konsolidację gruntu. Podstawowe obliczenia.
- Segmentowe mury oporowe. Zasady projektowania.
- Wzmacnianie nasypów drogowych. Zasady projektowania i wykonawstwa.
- Projektowanie i wzmacnianie nasypów na gruntach słabonośnych.
- Wykonywanie robót ziemnych na gruntach słabych i wysadzinowych.
- Posadawianie obiektów na gruntach słabonośnych.
- Budownictwo ziemne. Wykonawstwo, szczególnie na gruntach słabych. Nowoczesne materiały i ich wykorzystanie.
- Drogowe roboty ziemne ze szczególnym uwzględnieniem rozpoznania podłoża i odwodnienia oraz robót na gruntach słabych i wysadzinowych (szkolenie dwudniowe w formie warsztatów).
- Nowoczesne metody wzmacniania gruntów – drenaże pionowe i kolumny. Zobacz szczegółowy zakres szkolenia >>
- Określanie stateczności i nośności konstrukcji budowlanych (skarp, zboczy naturalnych i nasypów) wzmocnionych geosyntetykami.
- Wpływ rodzaju zbrojenia podłoża i kształtu poprzecznego na stateczność nasypów posadawianych na gruntach słabonośnych.
- Konieczność określania stateczności skarp nasypów i wykopów oraz zboczy naturalnych z wbudowanymi geosyntetykami w aspekcie błędów projektowych i wykonawczych.
- Osuwiska - sposoby określania zasięgu, obliczeń stateczności i zabezpieczeń.
- Osuwiska i zsuwy. Podstawowe obliczenia i sposoby zabezpieczeń.
- Wzmacnianie nasypów drogowych wraz z ich odwadnianiem. Zasady projektowania i wykonawstwa.
- Praktyczne aspekty w określaniu stateczności skarp wykopów i nasypów pod obciążeniem statycznym i dynamicznym.
- Problematyka zagęszczania i stabilizacji gruntów w budownictwie. Technologie i ich skuteczność. Zasady projektowania i wykonawstwa. Zobacz szczegółowy zakres szkolenia >>
- Konieczność obliczania nośności podłoża i stateczności obiektów w świetle ostatnio dokonanych zmian w przepisach.
- Metody ustalania nośności podłoża drogowego – wymagania i badania.
- Stateczność konstrukcji ziemnych, osuwiska , zsuwy i erozja skarp nasypów, wykopów i zboczy naturalnych - sposoby określania zasięgu, obliczenia stateczności i zabezpieczenia.
- Osuwiska i zsuwy skarp nasypów, wykopów i zboczy naturalnych - sposoby określania zasięgu, obliczenia stateczności i zabezpieczenia.
Kontakt
Interesuje Cię współpraca?
Zadzwoń lub napisz do nas: